Bydlíte v paneláku nebo bytovém domě?

  • Dráždí Váš oči, nos, v krku?
  • Máte bolesti hlavy, závratě, úzkosti?
  • Kýcháte, jste unaveni, máte alergie?
  • Máte v bytech plísně?

Pokud ano, tak podle Světové zdravotnické organizace (WHO) trpíte syndromem nemocných budov. WHO uvádí, že dlouhodobé účinky mohou být příčinou astmatu, chronických chřipek, srdečních chorob. WHO navíc uvádí, že nás takto trpí až 60% obyvatel.

Je pravděpodobné, že odvětrávací šachty ve Vašem domě nikdo nekontroloval a nečistil Více jak 40 roků. Mohou být ve špatném stavu A způsobovat špatnou kvalitu vnitřního ovzduší. Což je příčina syndromu nemocných budov.

V prostorech koupelny, toalety a kuchyně se daří většině plísní i jedné z nejvíce jedovatých považované za největší hrozbu lidstva, která je nazelenale černá plíseň Stachybotrys. Toxické látky z plísní se můžou stát aerosolem a uvolňovat se do bytů.

PLÍCE DOMU

  • Děláme kamerové kontroly odvětrávacích šachet
  • Čistíme odvětrávací šachty
  • Dezinfikujeme odvětrávací šachty
  • Měníme staré, nefunkční odvětrávací střešní hlavice
  • Provádíme montáž nových rotačních turbín i s hybridním pohonem


Příklad za všechny:

Příchozí pošta:

„Přeji pěkný den, obdržel jsem od vás nabídku na čištění odvětrávacích šachet.  Tato nabídka je pro většinu panelových domů zbytečná, protože čištění odvětrání, které je z azbestu nemá žádný smysl “ 


Naše odpověď:
„Dobrý den pane Slováčku,

nemohu s Vámi souhlasit, že to nemá smysl. Pravidelně čistíme i šachty, které jsou lidově řečeno "z azbestu", ve skutečnosti jsou z azbestocementu, není to jen čistý azbest. Azbest je samozřejmě škodlivý. Pokud je v odvětrávací šachtě jakékoli narušení stěny šachty, například odlomená část vnitřní stěny šachty – v tedy se může azbest uvolňovat do dýchací zóny. To se zjišťuje diagnostikou – kontrolou prováděnou kamerou uvnitř šachet. Avšak baktérie, plísně a další karcinogeny v usazeninách na stěnách odvětrávacích šachet nasbíraných za více jako 40 roků jsou neméně škodlivé. Aerosol – vzduch obohacený těmito škodlivinami se dostává do bytů a tyto škodliviny obsažené v usazeninách šachet dýcháme a divíme se, proč máme špatné zdraví. V příloze Vám posílám fotografie "azbestové" šachty z diagnostiky před čištěním a po čištění.

Můžu Vám navrhnout, že bychom Vám udělali diagnostiku jedné odvětrávací šachty na Vašem domě, abyste věděl, co máte v šachtách – zcela zadarmo – nic nebudete platit.

Přestože máte šachty "azbestové" oplatí se je po čtyřiceti letech vyčistit. Kromě ochrany zdraví, snižujete i riziko vzniku požáru. 

Top